Петок, 12 Јануари 2018 15:20 Фудбал
Постои надеж за Реал Мадрид

Италија | Европскиот и шпански првак се повеќе и повеќе се поврзува со трансфер на аргентинскиот напаѓач...Реал Мадрид се поврзува со трансфер на напаѓачот на Интер, Аргентинецот Мауро Икарди, а според денешните информации кои ги објавува „Газета дело Спорт“, талентираниот напаѓач би можел да ги напушти Нероаѕурите на крајот од оваа сезона.

Според италијанскиот медиум, Икарди би притискал да го напушти клубот само доколку пропаднат амбициите на клубот од Милано идната сезона да биде дел од групите во Лигата на шампионите.

По фантастичниот старт во новата сезона следеше голем пад во формата на Интер кој сега со 42 бода се наоѓа на третото место на табелата со големо заостанување зад Наполи и Јувентус, а ќе претстои тешка битка до крајот со Лацио и Рома за последните две места кои водат во елитното европско клупско натпреварување.

Икарди има откупна клаузула во договорот со Интер која изнесува 110 милиони евра, па врз основа на сите случувања на европскиот трансфер пазар, тоа не би било проблем за еден гигант од типот на Реал Мадрид.

Сепак, постојат најави кои велат дека наскоро Аргентинецот ќе потпише нов договор со клубот со што откупната клаузула ќе му се искачи на 200 милиони евра, но останува времето да покаже што ќе се случи во иднина.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...