ВИЦ

Мујо и Хасо ограбиле банка. Полицијата ги фатила и ги однела на суд. Судијата им вика:
- Ако ги вратите парите, ќе ви ја намалиме казната.
На ова двајцата одговараат:
- Да сакавме да враќаме пари, ќе си земевме кредит.

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 12 Јануари 2018 18:49 Фудбал
Жесус се налути за кавгата помеѓу Дост и Ристовски

Македонија | Стратегот од клупата на португалскиот прволигаш не сака незгодни прашања...Спортинг Лисабон потешко од очекувањата се пласираше во полуфиналето од Купот на Португалија совладувајќи го со 1-2 на гостувањето Кова Пиедаде, а двата гола за победничкиот табор ги постигнаа фудбалери кои влегоа од клупата за резерви.

Токму еден од нив, Бас Дост по крајот на средбата се испокара со нашиот Стефан Ристовски а португалските медиуми останаа покуси за деталите од таа расправија.

По мечот, на пресконференцијата за ова беше запрашан и Жорге Жесус, кој немо ја проследи таа расправија откако отиде до нив на теренот, но тој се налути и тоа прашање од новинарите го нарече „сра*е“.

Видеото од пресконференцијата и реакцијата на Жесус – ТУКА.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...