Петок, 12 Јануари 2018 18:52 Фудбал
Ѕвездата на Спортинг Лисабон удри по Македонецот

Македонија | Холандскиот напаѓач видно вознемирен, но причините засега се непознати...Нашиот 25 годишен репрезентативец и член на Спортинг Лисабон одигра 90 минути во победата на неговиот тим кај Кова Пиедаде со 1-2 во четвртфиналето од Купот на Португалија, а со тоа тимот од Лисабон обезбеди место во полуфиналето.

Двата гола за Спортинг Лисабон ги постигнаа Бруно Фернандес и Бас Дост, а голгетерот на португалскиот гигант му замери нешто на нашиот репрезентативец по што падна тешка расправија по крајот на средбата.

Инаку, од Спортинг Лисабон се обидоа да ја ублажат оваа ситуација, па од ова видео направија промоција на натпревар од Одбојка...

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...