Понеделник, 12 Февруари 2018 17:48 Фудбал
Не е лесно да се седи на клупа

Англија | Фудбалерот на Ливерпул, Адам Лалана се огласи на социјалните мрежи и побара помош од фановите откако прстите на нозете му замрзаа од ладното време во Саутемптон...„Црвените“ се забавуваа на теренот и целосно го надиграа Саутемптон, но очигледно не било така забаво и на клупата.

По крајот на мечот, Адам Лалана се огласи на социјалните мрежи и побара помош од навивачите откако прстите на нозете му замрзнале од ладното време.

„Некој совет како да ги одмрзнам нозете?” – напиша фудбалерот на Ливерпул на Инстаграм и постираше слика на која се гледа како речиси сите прсти имаат светло жолта боја.

Кога започна натпреварот на Сент Мерис, температураа се движеше помеѓу 3 и 4 степени, а во текот на мечот се спушти и до 1 степен.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...