Вторник, 13 Февруари 2018 17:05 Фудбал
Интер ќе го казни Брозовиќ

Италија | Хрватот имаше лоша „комуникација“ со фановите на Интер...Интер се помачи за да дојде до триумф од 2-1 над Болоња во Милано, а имаше и двајца фудбалери повеќе на теренот.

Лошо издание за домаќините имаше Марсело Брозовиќ кој во 58. минута (при 1-1) беше заменет со Рафиња, а Хрватот доби свирежи од гледалиштето при замената, исто како и при грешките кои ги правеше во текот на мечот.

Брозовиќ возврати со саркастичен аплауз кон фановите на Интер, а според информациите кои ги пренесува „Газета дело Спорт“, клубот наводно ќе го казни овој потег на Хрватот.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...