Вторник, 13 Февруари 2018 17:07 Фудбал
Покетино: Со храбра игра до победа над Јувентус

Лига на Шампиони | Стратегот од клупата на тимот од Лондон најавува храбра игра на неговите избраници вечерва...Италијанскиот првак, а воедно и европски вицепрвак Јувентус има страшна серија од 11 победи во низа во сите конкуренции, но тоа не е воопшто застражувачки за Тотенхем, чиј тренер Маурицио Покетино најавува победа на вечерашната пресметка во првиот дуел помеѓу обете екипи во осминафиналето од Лигата на шампионите.

„Јувентус има големо искуство но ние ќе се обидеме да бидеме на истото ниво како и тие, со енергија и желба за натпреварување“ рече Покетино во пресрет на вечерашната пресметка во Торино.

„Ние ќе бидеме храбри на теренот, ќе се обидеме да победиме. Мораме да играме слободно на теренот, и со чисти идеи, ова ќе биде натпревар во кој мораме да уживаме“ додаде тој.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...