Среда, 14 Февруари 2018 16:56 Фудбал
Хет-трик на Баже Илијоски за 16 минути!
Македонија | Искусниот голгетер има фантастично деби во дресот на Шкупи откако со брз хет-трик му донесе голема предност на својот тим против Академија Пандев...По првото полувреме Шкупи има водство од 3-1 против Академија Пандев, а најзаслужен за тоа е напаѓачот Баже Илијоски.

Тој го отвори мечот во седмата минута, десет минути подоцна зголеми на 2-0, а хет-трик комплетираше во 23. минута. До крајот на полувремето Академија Пандев преку Стоилов успеа да го намали резултатот на 3-1.

Доколку Шкупи ги освои трите бода ќе ја помине Академија Пандев на табелата.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...