Среда, 14 Февруари 2018 16:58 Фудбал
Провокација од Каталонија пред дуелот

Лига на Шампиони | Вечерва сите очи ќе бидат вперени во Мадрид каде Реал и ПСЖ ќе ги одмерат силите во Лигата на шампионите, пред почетокот на средбата пристигна провокација од Каталонија...Во битка на титаните, Реал Мадрид го пречекува ПСЖ на Сантијаго Бернабеу во првиот натпревар од Лигата на шампионите. За многумина ова ќе биде и дуел помеѓу Кристијано Роналдо и Нејмар. Со таков став е и каталонскиот Мундо Депортиво, кој сепак го оскористи овој спектакл за да упати провокација.

Весникот на својата насловна страна објави слика од Португалецот и Бразилецот и напиша „Quien es el N°2?“ или во превод „Кој е Бројот 2?“. Прашањето очигледно имплицира дека ѕвездата на Барселона, Лео Меси е најдобриот гирач во светот, па неговите ривали од Реал Мадрид и ПСЖ можат да борат само за второто место на престолот.

Првиот човек на весникот, Санти Ноља вели: „Подолго време Бројот 1 е во сопственост на Меси. И за ова има малку дискусија помеѓу експертите. Па пресметката помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ ќе го даде одговорот на прашањето за бројот 2, Нејмар ќе му конкурира на Роналдо. Некои дури го ставаат и Мбапе во оваа битка, но во овој момент, прилично јасно е дека Португалецот и Бразилецот се главните натпреварувачи“.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...