ВИЦ

Во еден бутик во Шутка биле украдени фармерки и Рамче и вели на Курие: "А мори, ни фалет еден пар фармерки", а таа му вели: "Убо море, пиши продаено по набавна цена."

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 15 Јуни 2017 08:32 Технологија
Евтини соларни панели од хартија
Соларните панели од хартија би можеле да бидат иднината на електричната енергија...Истражувачи во Австралија креирале тенки соларни панели, составени од специјално соларно мастило, што може да спроведува електриците и да се печати директно на пластика.

Пластиката е многу флексибилна и силна, што може да се намотува на цевка и потоа едноставно да се размота и да се постави на лежиштето. Соларниве панели, што е многу важно, се ценовно дозволиви, т.е. чинат 10 долари од метар квадратен.

Видеото не можевме да го прикачиме овде, но можѓе да го погледнете како изгледа соларниот панел на овој линк.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Почетокот на продажбата на iPhone X ќе доцни, а оние што не можат да почекаат до ноем...
Познатиот тестатор на телефони JerryRigEverything овој пат го грабна и iPhone 8...
200 милиони корисници ја поседуваат оваа апликација во моментот, од која ве шпионираа...
Дојде време за промена на временската линија во Facebook...
iPhone 8 е еден од најновите модели на Apple...
Instagram објави дека има 800 милиони активни корисници на месечно ниво...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...