ВИЦ

Доаѓа еден човек на гости кај пријатели и вели:
- Дечки, знам еден нов виц за полицајци!
Човекот кој седел до него станал од маса и вели:
- Еј. знаеш ли ти дека јас сум полицаец?
- Не грижи се, тебе ќе ти го кажам два пати.

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 10:35 Технологија
Голема вест, нема веќе роаминг за ЕУ
Од денес веќе не постои роаминг во земјите членки на Европската Унија...Граѓаните на ЕУ ќе можат да разговараат, да испраќаат пораки и да сурфаат на интернет во сите земји на Европската Унија, по цени пропишани од локалните оператори. Има и исклучоци, по кои операторите наплаќаат повисоки цени за услуги, но сметките нема да бидат огромни како што беа до 15 јуни.

Операторите смеат максимално да наплаќаат д о7,70 евра, плус данок за 1GB интернет. Се очекува дека цената за 1GB на интернет до 2022 година ќе падне на 2,50 евра.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Почетокот на продажбата на iPhone X ќе доцни, а оние што не можат да почекаат до ноем...
Познатиот тестатор на телефони JerryRigEverything овој пат го грабна и iPhone 8...
200 милиони корисници ја поседуваат оваа апликација во моментот, од која ве шпионираа...
Дојде време за промена на временската линија во Facebook...
iPhone 8 е еден од најновите модели на Apple...
Instagram објави дека има 800 милиони активни корисници на месечно ниво...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...