ВИЦ

Мујо и Хасо биле во затвор. На Хасо го нападнала досада па почнал на шарка по ѕидовите. Мујо налутено му вели:
- Немој бе Хасо да шараш по ѕидовите, ќе не избркаат...

ТОП ВИДЕО

Од овде почнува луксузната класа на автомобили - ви го претставуваме новото Audi A8, 2018 година...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 10:56 Технологија
Запознајте ја Софија, хуманоидниот робот

Еве како може вештачката интелигенција да му помогне на човекот...



Роботот Софија може да ги совлада и најтешките предизвици за кои не можете ниту да замислите. Таа е програмирана да биде пријател на човекот и да му помага во секакви ситуации.

Вештачката интелигенција на овој робот е програмарана на тој начин што роботот и сам ќе ги изучува човечките емоции и реакции, погледнете го видеото:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

PayPal постигна договор со Visa, со што му е овозможено издавање на дебитни картички ...
HMD Global исфрли нова слика од осмицата...
Дени Клауд од Кралскиот универзитет за уметност, направила додаток за раце под името ...
Луј Витон ја претстави линијата на смарт часовници Tambour Horizon...
Amabrush четката за заби сама и автоматски ви ги мие забите...
Ретко размислуваме колку сме зависни од технологијата во денешно време...


24FUDBAL.com.mk

Италија | Голманот на Милан, Џиџо Донарума вели дека сака да го имитира и д...
Англија | Манчестер јунајтед со 2-0 го победи Манчестер Сити во првиот меѓ...
Англија | Барселона понудила фантастични 80 милиони евра за Филипе Кутињо,...
Македонија | Соблекувалната на Шкендија ечеше по ремито со Хелсинки во Фин...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Манекенката Нера сака да ви демонстрира дека сите треба да си го сакаме телото, без р...
Венди го демонстрира своето секси тело на плажа...
Мрежата на Венди не би била секси сама по себе, доколку не би била навлечена на телот...