ВИЦ

Баба на умирање му рекла на внучето:
- Сакам да ти ја оставам мојата фарма. Тоа вклучува ниви, вила, трактор, друга опрема и 22 398 750 долари.
Внукот гледајќи се себе си богат вели:
- О, бабо! Колку си добра! Јас дури и не знаев дека имаш фарма... Каде е?
Со последниот здив бабата прошепнала:
…на Facebook…

ТОП ВИДЕО

Децата секогаш препознаваат други деца, без разлика дали се работи за животни или луѓе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 04 Август 2017 10:00 Технологија
Google ќе предупредува кога има проблеми по патишта
Google планира да воведе нов систем за предупредување на возачите кога има проблеми по патиштата...Maps апликацијата и десктоп верзијата добиваат надградба, која мора да ја ажурирате на мобилната апликација, со што ви стигаат официјални известувања кога има нереди, природни катастрофи или терористички напади на локацијата каде што сакате да одите или во близина.

Секоја чест за Google што постојано го подобрува начинот на живеењето и давањето на ефикасни информации.


Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Уредот на Google, Home Mini, ги шпионирал и снимал разговорите со своите корисници по...
Директорот на Samsung, Квон Ох Хјун си поднел оставка...
Oculus за брзо време се етаблираше како еден од најважните играчи на полето на виртуе...
Huawei го претстави новиот таблет од MediaPad серијата, кој има привлечно тенко и алу...
Имаше голем скандал во медиумите дека Google го купува Apple...
Затоа сега Amazon мора да плати 250 милиони евра парична казна...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Герет Бејл беше топ тема на денешната прес конференција на Зинед...
Македонија | Македонскиот фудбалер им го направи преубав денот на млади деч...
Македонија | Македонскиот шампион овозможува патување на навивачите со клуб...
Англија | Жозе Мурињо знаеше какви прашања ќе го чекаат на пресот пред дуе...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...
Овие филмски сцени се навистина вредни за паметење...