Петок, 11 Август 2017 09:52 Технологија
Доаѓа конкуренцијата на Tesla - поевтиниот Nissan Leaf
Nissan Leaf е новиот модел во светот на електричните автомобили...Како поголема предност кај Nissan Leaf се потенцира неговата цена, која е помала од 30.000 долари, за разлика од Teslа Model 3.

Model 3 дефинитивно ги импресионираше сите љубители на автомобили, а предностите на електричниот автомобил на Nissan е што има квалитетна батерија со висока енергетска ефикасност, и тоа што погоре го потенциравме за цената.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...