Петок, 29 Септември 2017 19:52 Технологија
Instagram има нова опција на Live
Instagram на корисниците им овозможува филтрите за лице да го користат и во реално време, односно кога ја користат опцијата за видео во живо...Популарната социјална мрежа ги претставила филтрите за лице, кои може да го детектираат лицето и да додаваат различни визуелни ефекти уште во мај. Меѓутоа, оваа опција досега била достапна само за време на објавувањето на стори фотографии и снимки на Instagram.

Сите постоечки филтри за лице се достапни сега и за време на live евентите, а сега е додаден и еден со очила за сонце.

Опцијата досега би требало да ја имаат сите корисници на Instagram. Кликнете на овој линк за да го погледнете видеото со новостите.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

На Facebook страницата Skech ART е објавено видео на кое од обичен iPhone е направено...
Куќите што изгледаат како куполи, би можеле да се покажат револуционерни на подрачјат...
Microsoft сака да направи вработените да се чувствуваат како да се дома...
Се уште има мал број на електрични автомобили на патиштата, но ете, пазарот веќе се п...
Apple минатиот месец ги објави iPhone 8 и iPhone 8 Plus...
Вредноста на криптовалутите во последните неколку месеци драстично порасна...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...