Петок, 29 Септември 2017 19:52 Технологија
Instagram има нова опција на Live
Instagram на корисниците им овозможува филтрите за лице да го користат и во реално време, односно кога ја користат опцијата за видео во живо...Популарната социјална мрежа ги претставила филтрите за лице, кои може да го детектираат лицето и да додаваат различни визуелни ефекти уште во мај. Меѓутоа, оваа опција досега била достапна само за време на објавувањето на стори фотографии и снимки на Instagram.

Сите постоечки филтри за лице се достапни сега и за време на live евентите, а сега е додаден и еден со очила за сонце.

Опцијата досега би требало да ја имаат сите корисници на Instagram. Кликнете на овој линк за да го погледнете видеото со новостите.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...