Сабота, 07 Октомври 2017 18:55 Технологија
Siri: Химната на Бугарија е Despacito?!
Во дигиталната асистентка Siri има необичен баг...На прашањето „која е химната на Бугарија“, Siri одговара дека тоа е планетарниот хит Despacito. Се уште не е познато што е причината за нејзиниот ваков одговор, со оглед на тоа што националната химна на на бугарската песна „Мила ридино“, што во превод значи „Мила татковино“.

Инаку, Apple сега го користи Google како пребарувач за Siri. Како и да е, причината за овој баг ќе остане неоткриен, со оглед на тоа што Apple веќе успеал да го поправи, па ако сега ја прашате Siri која е националната химна на Бугарија, ќе добиете точен одговор.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...