ВИЦ

Смртта дошла по Трпе, заѕвонила на врата и Трпе отворил:
- Добар ден, Трпе.
- Добар ден.
- Дојдов по твојата душа!
Трпе се свртел и рекол:
- Трпано, душо, те бара некој човек во црно!

ТОП ВИДЕО

Најубавите и најсмешни видео клипови се само со децата...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 07 Октомври 2017 18:55 Технологија
Siri: Химната на Бугарија е Despacito?!
Во дигиталната асистентка Siri има необичен баг...На прашањето „која е химната на Бугарија“, Siri одговара дека тоа е планетарниот хит Despacito. Се уште не е познато што е причината за нејзиниот ваков одговор, со оглед на тоа што националната химна на на бугарската песна „Мила ридино“, што во превод значи „Мила татковино“.

Инаку, Apple сега го користи Google како пребарувач за Siri. Како и да е, причината за овој баг ќе остане неоткриен, со оглед на тоа што Apple веќе успеал да го поправи, па ако сега ја прашате Siri која е националната химна на Бугарија, ќе добиете точен одговор.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

На Facebook страницата Skech ART е објавено видео на кое од обичен iPhone е направено...
Куќите што изгледаат како куполи, би можеле да се покажат револуционерни на подрачјат...
Microsoft сака да направи вработените да се чувствуваат како да се дома...
Се уште има мал број на електрични автомобили на патиштата, но ете, пазарот веќе се п...
Apple минатиот месец ги објави iPhone 8 и iPhone 8 Plus...
Вредноста на криптовалутите во последните неколку месеци драстично порасна...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...