Четврток, 09 Ноември 2017 10:15 Технологија
Еве колку лажни корисници има на Facebook
Отсекогаш бевме свесни дека има многу лажни профили на Facebook...Facebook минатата недела објави финансиски резултати за третиот квартал во кој забележале приходи поголеми од 10 милијарди долари со профит од 4,7 милијарди долари. Како и секој квартал досега забележан е бројот на месечно активни и дневно активни корисници.

Извршниот финансиски директор на Facebook, Дејвид Венер, вели дека 10% од месечно активните профили се дуплирани, односно ги користат лица што веќе имаат отворено профили на оваа мрежа. Исто така, 2-3% месечно активни корисници имаат неавтентични профили на оваа мрежа и ги користат за спам пораки и други акти со кои ги прекршуваат правилата на мрежата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Polaroid во минатото беше поим за фотографија, а сега се спушти на исто ниво како Mot...
Не можевме да поверуваме кога видовме...
Тим Кук вели дека iPad Pro е ист како компјутер...
Изгледа дека Face ID технологијата лесно може да биде излажана...
Протекоа најновите фотографии за Samsung GALAXY A7 (2018)...
Google се уште не може да успее да ги отстрани старите софтвери...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....