ВИЦ

Возачки испит

Плавуша полага возачки испит, и иструкторот ја прашува како се пали моторот, а таа пак прашува:
- "А може ли јас тоа да го кажам со свои зборови?"
- "Секако."
А плавушата:
- "Брррмммм, брррррммммм!"

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 09 Ноември 2017 10:21 Технологија
Broadcom го купува Qualcomm?!
На пазарот со процесори се одвива голема битка...Ако се реализира, ова ќе биде една од најголемите финансиски инвестиции во ИТ пазарот годинава. Broadcom и Qualcomm се многу жестоки ривали и препознатливи брендови во полето на производство на чипови.

Прво беа само гласини, но сега се потврдува дека Broadcom навистина сака да го купи Qualcomm, за износ што изгледа како налудничав и нереален. Првите шпекулации се дека продажбата ќе биде за 100 милијарди американски долари, но изгледа дека износот може да биде и 130 милијарди долари, што би било доволно за раководството на Qualcomm да прифати.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Првиот телевизор кој може да се преклопи...
По неколку години чекање,конечно стига тркачката игра...
Хуманоидниот робот Софија добро одговара на навреда...
Viber воведе нова опција за самоуништување на фотографиите и видеата што ги разменува...
  Подигната е тужба против 1.000 млади луѓе за ширење порнографија на Facebook ...


24FUDBAL.com.mk

Англија | И натаму трае трансфер сагата со чилеанскиот офанзивец од редовит...
Франција | Големо негодување од трибините на „Паркот на принцовите“ во Пари...
Македонија | Се бараат причини зошто Елмас не доби минутажа на дуелот во ту...
Македонија | 26 годишниот напаѓач Марко Симоновски кој има три настапи за ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...
Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...