ВИЦ

Сахара

Оди Мујо по Сахара и наидува не еден бедуин па го прашува:
- "Уште колку има до морето?"
- "30 илјади километри."
- "Плажата ви е добра ама морето ви е многу далeку!"

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 09 Ноември 2017 11:00 Технологија
NASA и Uber ќе лансираат летачко такси
Uber е компанија што глобално се шири и навистина има амбициозен пристап...NASA и Uber потпишаа договор за соработка, со кој ќе креираат софтвер за управување со летачки такси возила. Иднината со летачките возила нема да биде далечна, оти компаниите веќе во 2020 година ќе ги тестираат првите возила во воздухот.

Се разбира, леталата нема да смеат да летаат во безатмосферски простор, туку само на ниско.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Првиот телевизор кој може да се преклопи...
По неколку години чекање,конечно стига тркачката игра...
Хуманоидниот робот Софија добро одговара на навреда...
Viber воведе нова опција за самоуништување на фотографиите и видеата што ги разменува...
  Подигната е тужба против 1.000 млади луѓе за ширење порнографија на Facebook ...


24FUDBAL.com.mk

Англија | И натаму трае трансфер сагата со чилеанскиот офанзивец од редовит...
Франција | Големо негодување од трибините на „Паркот на принцовите“ во Пари...
Македонија | Се бараат причини зошто Елмас не доби минутажа на дуелот во ту...
Македонија | 26 годишниот напаѓач Марко Симоновски кој има три настапи за ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...
Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...