Понеделник, 13 Ноември 2017 15:32 Технологија
Apple iPhone X: Откриен проблем со OLED
iPhone X што почна да предизвикува и контроверзии во јавноста...Едни се воодушевени од дизајнот и перформансите на iPhone X, додека други не се импресионирани со неговите спецификации. Згора на тоа, се појавил и проблем со OLED дисплејот, кој се нарекуваат “green line of death”.

Тоа значи дека на смартфонот се појавила зелена линија, за која не е позната причината за проблемот. 25 корисници вкупно го имале овој проблем уште од моментот кога го вклучиле телефонот. Apple се уште нема информации во што е проблемот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...