ВИЦ

Сретнал некој петел мало пиле како пуши на улица, па му вика:- Што правиш бе мангуп. Ќе те кажам на татко ти и мајка ти ако веднаш не престанеш да пушиш.- Што ми е мене гајле, бе. Јас сум од инкубатор.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 22 Ноември 2017 09:54 Технологија
Uber купува 24 илјади автономни Volvо автомобили
Uber радикално го промени пазарот со такси услуги...Од Uber веќе полека сите таксисти ја губат работата, затоа што во иднина ќе имаме само такси возила што сами управуваат.

Амбициите на Uber се комплетна замена на возачите со компјутер. Тестирањето веќе започна во САД, а од компанијата најавија и купување на дури 24 илјади автономни возила од Volvо.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...