Понеделник, 27 Ноември 2017 18:20 Технологија
OnePlus 5T со рекордно брза продажба
5T има највисок рекорд за брза продажба во OnePlus...OnePlus 5T има 6 инчен AMOLED дисплеј, резолуција од 1080 x 2160p, Snapdragon 835 процесор, батерија од 3300 mAh, двојна задна камера со 16MP + 20MP, и селфи камера од 16MP. Едната верзија доаѓа со 6GB RAM и 64GB меморија, додека другата е со 8GB RAM и 128GB.

5T е првиот модел на OnePlus што го проби рекордот како смартфон со највисока и најбрза продажба. Рекордот со продажба бил соборен за само шест часа.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...