Понеделник, 27 Ноември 2017 18:29 Технологија
Цените на Tesla Semi поскапи од вообичаените
Tesla Semi и Tesla Roadster неодамна беа ексклузивно презентирани пред светот...За време на презентацијата не беше откриена цената на Tesla Semi, но сега конечно се знае. Цената на електричниот камион со достигнување до 483 километри ќе биде 150 илјади долари, со достигнување до 805 километри ќе биде до 180 илјади долари.

Најскапата верзија ќе биде 200 илјади долари, која ќе биде во лимитиран број, оти била една од најпрвите изработки.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Многумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Погледнете како се краде најновиот Мерцедес...
Дали сте размислувале некогаш дали сме зависни од интернет...
Витни Волф е жената ко-основач на Tinder, социјалната мрежа за запознавање...
Google има нова технологија со вештачка интелигенција...
iOS 11 уште не може да ја опорави Autocorrect опцијата...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...