Понеделник, 27 Ноември 2017 18:29 Технологија
Цените на Tesla Semi поскапи од вообичаените
Tesla Semi и Tesla Roadster неодамна беа ексклузивно презентирани пред светот...За време на презентацијата не беше откриена цената на Tesla Semi, но сега конечно се знае. Цената на електричниот камион со достигнување до 483 километри ќе биде 150 илјади долари, со достигнување до 805 километри ќе биде до 180 илјади долари.

Најскапата верзија ќе биде 200 илјади долари, која ќе биде во лимитиран број, оти била една од најпрвите изработки.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...