ВИЦ

Hаставникот го прашува ученикот:
Aко треба да бираш мегу пари и памет што би одбрал ?!
Ученикот одговорил: пари
Наставникот се насмеал и рекол: јас би одбрал памет
Ученикот исто така се насмеал и одговорил: секој бира тоа што му фали.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 27 Ноември 2017 18:35 Технологија
Bitcoin достигна вредност над 9000 долари
Постојано известуваме за зголемувањето на вредноста на Bitcoin...Bitcoin е доминантна криптовалута на финансискиот пазар, при што сега доби вредност, нешто поголема од 9000 илјади долари. Очигледно е дека амбициите на Bitcoin е да достигне вредност од 25 илјади долари за 2-3 години.

Се очекува до крајот на годината Bitcoin да достигне вредност од 10 илјади долари.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...