Четврток, 30 Ноември 2017 10:03 Технологија
Google ќе ви ги шпионира оние зад вас
Google има нова технологија со вештачка интелигенција...Google тестира нова технологија по име „заштитник на e-екран“, која служи за да ги шпионира оние што ви се прикрадуваат зад грб.

Има многу манијаци и љубопитни луѓе, кои постојано би можеле да ве надгледуваат што правите. Новата технологија на Google е тука за да ги детектира нивните погледи. Погледнете на видеото одоздола како функционира сето тоа:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Многумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Погледнете како се краде најновиот Мерцедес...
Дали сте размислувале некогаш дали сме зависни од интернет...
Витни Волф е жената ко-основач на Tinder, социјалната мрежа за запознавање...
Google има нова технологија со вештачка интелигенција...
iOS 11 уште не може да ја опорави Autocorrect опцијата...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...