Петок, 01 Декември 2017 17:34 Технологија
Витни Волф е жената „волчица“ што успеа во бизнисот
Витни Волф е жената ко-основач на Tinder, социјалната мрежа за запознавање...Раководството во Tinder ја исфрлија Витни Волф и тогаш и се случил најголемиот крах во животот. Тоа било затоа што била жена, но подоцна добила понуда од основачот на Badoo, која не можела да ја одбие.

Понудата била 20% на акции во новата социјална мрежа Bumblee, која служи исто така за запознавање, но овде предност имаат жените. Зошто? Затоа што кога настапува меч, тогаш само жените смеат да пишуваат први, мажите немаат право. Се разбира, тоа бил нејзин концепт, мотивиран од причина поради која била исфрлена од Tinder и поради која сите корисници сексуално почнале да ја вознемируваат. Со тоа таа добила енормно високи приходи и на дело излегол цел револт што го трпела цело време.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...