Четврток, 11 Јануари 2018 21:03 Технологија
Паметен звучник со екран и интегриран Google Assistant

JBL претстави нов паметен звучник...Паметниот звучник кој на CES(Consumer electronic show) го претстави JBL е со висока резолуција на екран од 8 инчи,предна камера 5 MP и два стерео звучника со моќност 10 W.Освен стандардните опции кои ги овозможуваат паметните звучници,односно гласовните асистенти,музика,информација за времето и слично,благодарение на екранот преку View Link ќе може да се гледаат фотографии,видеа на You Tube и да се обавуваат видео разговори.

Звучникот на JBL со интегриран екран на пазарот може да се очекува на лето а цената се уште не е позната.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...