ВИЦ

Биле два волци, таткото волк и синот. Демнеле тие некое стадо овци. Кога малиот волк вели:
- Taто! Тато! Таму има дури 50 овци!
- Сине, залците не се бројат!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 12 Јануари 2018 16:53 Технологија
KodakCoin е новата криптовалута на Kodak

Замислете, сега и Kodak има своја криптовалута KodakCoin...Бизнисот со криптовалутите се повеќе се зголемува, а претходно пишувавме за контроверзната изјава на Ворен Бафет за ова прашање. На грандиозниот саем за потрошувачка електроника CES 2018, официјално е презентиран и KodakCoin, новата криптовалута на познатиот бренд за производство на професионални фотоапарати.

Новата криптовалута е наменета само за фотографи, кои се дел од платформата за управување со правата на фотографиите - KodakOne.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...