Петок, 12 Јануари 2018 16:57 Технологија
Razer иновираше поврзување на телефон со монитор

Razer Phone сега може да биде во главна улога и да комплетира цел лаптоп...Razer е вистински бренд, кој пред 3 месеци го лансираше Razer Phone. Сега излезе нов, интересен и иновативен Project Linda, кој беше официјално презентиран на CES.

Со новиот проект имате на располагање монитор од 13 инчи, глувче и тастатура, при што Razer Phone се става на местото каде што стои тачпадот и така се склопува целосен компјутер. Погледнете одоздола како функционира:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...