ВИЦ

После погреб сите отишле дома кај нажалениот вдовец. Само што седнале почнало силно невреме и грмотевици. Вдовецот воздивнал и тажно промрорил:
- Еве, само што стигнала горе!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 13 Јануари 2018 18:37 Технологија
HTC Vive Pro VR е најдобриот виртуелен уред

HTC го претстави новиот импресивен Vive Pro VR...


HTC Vive PRO VR уред има OLED дисплеј на леќите и голема резолуција од 2880 x 1600 пиксели, и доаѓа заедно со слушалки за поквалитетен звук за играчите.

Има две камери од предната страна на уредот, двоен микрофон со напредна технологија за висината на звукот, додека цената на Vive Pro VR се уште е непозната.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...