ВИЦ

Што пијат Македонците најмногу?


- Грците пијат најмногу - Узо!
- Англичаните пијат најмногу - Пиво!
- Французите пијат најмногу - Вино!
- Македонците пијат најмногу - на ВЕРЕСИЈА!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 13 Јануари 2018 18:46 Технологија
News Feed ќе се фокусира на корисниците

Марк Цукерберг најави големи промени со Facebook...Facebook сега реши да се фокусира на корисниците, односно News Feed нема да биде пренатрупан со реклами, туку со објави од вашите пријатели.

Се разбира, корисниците се повеќе депресивни кога има повеќе промовирани постови, одошто постови од нивните блиски, па затоа Марк Цукерберг реши да го задржи вниманието на пријателите.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...