ВИЦ

Кондиција

Мујо му вика на Хасо:
- "Знаеш пријателе, за да имаш долг живот мора да одржуваш кондиција!"
- "Како тоа?"
- "Па еве на пример, мојот дедо, почна да пешачи на 60 години, сега има 94 и сеуште незнаеме каде е!"

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 13 Јануари 2018 19:25 Технологија
Роботите со вештачки мускули

Револуционерен чекор е тоа што роботите добија вештачки мускули...Научниците од Универзитетот „Колорадо“ во Булдер креирале издржливи, флексибилни и моќни вештачки мускули. Иновативната ХАСЕЛ-технологија има потенцијал за само-закрепнување, која би можела да го отвори патот за создавање флексибилни роботи со цел да се подобри квалитетот на живеењето.

Мускулот се состои од растително масло приклучено со електродите, при што електричниот шок влијае врз движењето на течностите и ја менува формата на торбата во која се наоѓаат елементите:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...