ВИЦ

Влегува плавуша во продавница за компјутери и вели:
- Дали имате генијален глушец шофер за микромеки прозорци?
Продавачот стои збунет неколку секунди и се сети:
- Да! Ви треба "Genius" mouse driver for Microsoft Windows!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 13 Јануари 2018 20:01 Технологија
Samsung претстави 146-инчен MicroLED телевизор

За време на својот настан First Look на CES 2018, Samsung го презентираше новиот 146-инчен телевизор...Телевизорот The Wall поседува најнова технологија со MicroLED технологија, составен од минијатурни LED сијалички, во размер од микрометар. MicroLED има допирни точки со OLED технологијата, поради тоа што диодите испуштаат сопствено светло.

The Wall е прв модуларен телевизор, базиран на MicroLED технологија, дизајниран без рамки, што овозможува динамичко менување на дијагоналата на екранот.


Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...