ВИЦ

Докторот му ја дава листата за здрава исхрана на пациентот:
- Значи вака, на ден 300 грама тиквички, 400 грама листови од нане, 150 грама коприва и колку сакате зелена салата.
- Докторе, а ѕвонче на вратот треба ли да си врзам или може така да пасам?


ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 12 Февруари 2018 11:59 Технологија
Mercedes ќе го открие ѕверот AMG GT4 во Женева

Mercedes во Женева ја открива новата спортска лимузина...Mercedes во Женева на грандиозниот авто саем ќе го презентира новиот модел на AMG GT4.На ланскиот саем беше презентиран само концепт од GT4, кој имаше силуета со купе-лимузина, кај кого предниот дел изгледаше како спортскиот двосед AMG GT R.


Mercedes AMG GT4 ќе има 4.0 V8 агрегат, при што знаеме дека истиот мотор во Mercedes E63 располага со 571 коњски сили и 750 Nm вртежен момент.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...