ВИЦ

Влегува плавуша во продавница за компјутери и вели:
- Дали имате генијален глушец шофер за микромеки прозорци?
Продавачот стои збунет неколку секунди и се сети:
- Да! Ви треба "Genius" mouse driver for Microsoft Windows!

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 12 Февруари 2018 15:40 Технологија
Северно-Корејците одбиле Samsung Galaxy Note 8

Олимпијците од Северна Кореја го вратиле Samsung Galaxy Note 8...


Северно-Корејците што учествувале на Зимските олимписки игри 2018 во Јуќна Кореја не земале бесплатен Note 8 телефон, затоа што се казнети со интернационални санкции. Всушност, после поднесената желба тие добиле дозвола да ги земат телефоните, но под услов да ги вратат повторно откако ќе завршат Олимписките игри.

Поради таа причина Северно-Корејците одлучиле и воопшто да не ги земаат телефоните.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...