ВИЦ

Двајца наркомани седат на врвот на една зграда. Едниот се загледува надолу и вели:
- Леле, колку е високо. Од овде ако скокнеш ќе леташ пет дена надолу и на крај кога ќе стигнеш долу ќе си мртов.
Другиот замислено:
- Зошто ќе си мртов?
- Како бе зошто?! Како ќе издржиш 5 дена без храна и вода!

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 13 Февруари 2018 11:48 Технологија
Mercedes го цитираше Далај Лама - Кинезите навредени

Mercedes се извини официјално на Кина поради навреда...


Mercedes со рекламата за новиот модел E-Class Coupe го цитираше Далај Лама на сликата објавена на Instagram. Се разбира, очигледно производителот не бил упатен доволно за тоа дека Кинезите го протераа Далај Лама и го прогласија за сепаратист.„Ние ќе преземеме чекори за да го продлабочиме нашето разбирање за кинеската култура и вредности, за да ги стандардизираме нашите идни активности и да се обезбедиме ваков пропуст да не се случи повторно“, официјално соопшти Mercedes.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...