Вторник, 13 Февруари 2018 12:41 Технологија
Mate 10 Porsche Design за 230 долари поскап од Mate 10 Pro

Дали знаете која е разликата меѓу Huawei Mate 10 Pro и Mate 10 Porsche Design....Huawei ја презентираше новата луксузна верзија на Mate 10 Porsche Design, која чини 1225 долари, а Mate 10 Pro е 800 долари. 


Двата телефона се разликуваат по боите, односно Mate 10 Porsche Design го има само во Diamond Black, додека Mate 10 Pro го има во Titanium Gray и Midnight Blue боја. Porsche Design вењрзијата има квалитетна изработка на кожена маска, полнач за автомобил и специјална Porsche Design VIP картичка. Mate 10 Pro има 128GB внатрешна меморија за лични податоци, а Porsche Design има 256GB.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...