Среда, 14 Февруари 2018 13:21 Технологија
Андроид-ашите ќе може да праќаат СМС

Android ќе го поврзе и СМС преку преслитувачите Chrome и Firefox...СМС е основен симбол за размена на пораки, кој се уште е актуелен и корисниците го користат прилично, иако е намалена неговата употреба поради појавата на Вибер и Фејсбук. Со најновите информации дознавме дека оние што имаат Андроид ќе може да праќаат СМС пораки и преку прелистувачите Хром и Фајрфокс.

Гугл сака да овозможи побрзо праќање на пораки, затоа што така е побрзо преку класична тастатура. Новата опција може да се активира преку телефон со скенирање на QR кодот на страницата за праќање на пораки, по што телефонот се поврзува со компјутерот и директно од прелистувачот ќе се праќаат пораки.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...