Технологија
Новиот концепт за проширена реалност на Apple ќе биде иднината...
Почетокот на продажбата на iPhone X ќе доцни, а оние што не можат да почекаат до ноември, може да н...
Познатиот тестатор на телефони JerryRigEverything овој пат го грабна и iPhone 8...
200 милиони корисници ја поседуваат оваа апликација во моментот, од која ве шпионираат...
Дојде време за промена на временската линија во Facebook...
iPhone 8 е еден од најновите модели на Apple...
Instagram објави дека има 800 милиони активни корисници на месечно ниво...
Денешните топ модели доаѓаат со слични карактеристики...
Калифорниската компанија Nest го претставила паметното ѕвоно под името Nest Hello ...
Струјното коло на Apple-1 и автограмот на Стив Џобс ќе одат на аукција, како последица од 10 годиш...
Кинезите одлучиле повторно да ја вратат максималната брзина на брзиот воз...
Facebook и Microsoft докажаа дека навистина сакаат да го променат светот...
Со објавувањето на iOS 11, Apple официјално престанува да ги поддржува 32-битните апликации...
Instagram воведува опција со која корисниците ќе добиваат известување кога некој ќе им кликне Unfol...
Група научници од Јоханесбург развиваат целосно нов начин на пристап кон интернет...
Пејџерите се за еднонасочна комуникација...
Страница 8 од 246


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....