ВИЦ

Синот го прашува таткото:

- Тато што е тоа таму?

- Па, коњ сине.

- А тато, што е тоа покрај него?

- Тоа е кобила. Таа е неговата жена.

- А тато, што е тоа малото до нив?

- Е тоа синко е ждребе, тоа е нивното дете.

- А каде е неговата жена?

- Сине, само коњите имаат жена...

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Здравје & Убавина
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат и разубавуваат...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...
Вирсавија Борун изгледа како и секое 7 годишно девојче, сака да игра, да црта и сака пони...
Кога киваме или кашламе, а притоа не ги покриваме устата и носот, правиме грешка со штетни последиц...
Носните влакна ги мачат и мажите и жените, а секој има свој метод за борба против нив...
Од бактериите мора многу да се чуваме, затоа експертите не предупредуваат дека мора да ги миеме ра...
Водата е добра за здравјето, затоа што ни го прочистува организмот кога повеќе ја пиеме...
Пандата Беј Беј од Националниот парк во Вашингтон паднала во депресија затоа што нема никој...
Листот на ногата буквално го кинеше одвнатре...
Сигурно ви се случило многу пати да си легнете и да не можете да заспиете од премногу измореност...
Сите знаеме дека мозолчињата на лицето не смеат да се стискаат...
Отпушокот од цигари е најчесто фрлан отпад во цел свет...
Морската сол е природна и здрава, и има тераписки својства...
Во текот на летото сонцето може лесно да не изгори, затоа мора да бараме лек...
Спанаќот е еден од најздравите јадења, но мора да се води сметка како се подготвува...
Здравјето на очите е многу важно, затоа мора да се чувате и редовно да одите на лекарски прегледи.....
Страница 1 од 206


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...