ВИЦ

Прислушување

Зошто плавуша во продавница за радежен материјал и уредување на дом го става увото на дрво, трски, цигла, мермер, стакло...?
- Ги прислушува, слушнала дека природните материјали "дишат"!

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 12 Јуни 2017 09:42 Здравје
Како да знаете дека телото ви е под стрес
Хроничниот стрес најчесто тивко и постојано влијае врз нашиот организам...Научете да ги препознаете симптомите што не предупредуваат кога е време за промена на начинот на живеење. Ако сте изморени без оглед на тоа дали редовно спиете и колку спиете, тогаш значи дека телото ви е под стрес, и тоа ви е доказ број еден. Ако се будите наутро многу тешко, значи дека поради долготрајниот стрес, надбубрежната жлезда не качи доволно хормон кортизол навремено, кој наутро обично го стимулира создавањето на енергија во нашето тело и ни помага да се разбудиме.

Хроничниот стрес доведува до дисбаланс во количината на електролити во телото, па затоа имаме и многу малку потреба за нешто солено.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...
Вирсавија Борун изгледа како и секое 7 годишно девојче, сака да игра, да црта и сака ...
Кога киваме или кашламе, а притоа не ги покриваме устата и носот, правиме грешка со ш...
Носните влакна ги мачат и мажите и жените, а секој има свој метод за борба против нив...
Од бактериите мора многу да се чуваме, затоа експертите не предупредуваат дека мора ...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...