Понеделник, 12 Јуни 2017 09:48 Здравје
Фенг шуи: Нештата што ослободуваат негативна енергија во домот
Ако чувствувате негативна енергија во домот и недостаток на хармонија, проверете ги овие нешта...Уредете го домот по Фенг шуи правилата за мир и хармонија. На пример, ако имате било каков сервис со оштетени садови, чаши или филџани, заменете ги и задолжително купете нови, оти тоа шири негативна енергија. Ако треба купете си евтин сервис, само да биде здрав.

Малите садови за сол и шеќер никогаш не оставајте ги празни, секогаш дополнувајте ги барем по малку.

Старите весници, списанија, документи и книги фрлете ги во кантата за отпадоци кога не ви се потребни. Или пак, ако ви требаат, ставете ги на полици и подредете ги, но не расфрлајте ги низ собата или да ги ставате во аголот на собите. Тоа ќе ви донесе лоша енергија.

Друго што не треба да правите е да не ги оставате чевлите пред врата, да не оставате валкана облека во аголот на собата и да не спиете директно под дрвена греда.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

На комарците им нема крај во летните месеци...
Експертите велат дека лубеницата мора да се остава на собна температура...
Направете си леден чај за прочистување на организмот во телото...
Ќерката на Бил Конер починала во несреќа...
Двајцата родители вежбаат јога, додека нивното дете си игра околу нив...
Џејкоб Барнет е пример за дете, кое со прогноза од докторите дека нема да проговори, ...


24FUDBAL.com.mk

Италија | Голманот на Милан, Џиџо Донарума вели дека сака да го имитира и д...
Англија | Манчестер јунајтед со 2-0 го победи Манчестер Сити во првиот меѓ...
Англија | Барселона понудила фантастични 80 милиони евра за Филипе Кутињо,...
Македонија | Соблекувалната на Шкендија ечеше по ремито со Хелсинки во Фин...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Манекенката Нера сака да ви демонстрира дека сите треба да си го сакаме телото, без р...
Венди го демонстрира своето секси тело на плажа...
Мрежата на Венди не би била секси сама по себе, доколку не би била навлечена на телот...