ВИЦ

Се сретнале двајца државни службеници во холот на општинската зграда и едниот му вели на другиот:
- Што е колега, и ти ли не можеш да спиеш?

ТОП ВИДЕО

Типот решил да флертува со сите жени со полициска униформа...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 12 Јуни 2017 09:48 Здравје
Фенг шуи: Нештата што ослободуваат негативна енергија во домот
Ако чувствувате негативна енергија во домот и недостаток на хармонија, проверете ги овие нешта...Уредете го домот по Фенг шуи правилата за мир и хармонија. На пример, ако имате било каков сервис со оштетени садови, чаши или филџани, заменете ги и задолжително купете нови, оти тоа шири негативна енергија. Ако треба купете си евтин сервис, само да биде здрав.

Малите садови за сол и шеќер никогаш не оставајте ги празни, секогаш дополнувајте ги барем по малку.

Старите весници, списанија, документи и книги фрлете ги во кантата за отпадоци кога не ви се потребни. Или пак, ако ви требаат, ставете ги на полици и подредете ги, но не расфрлајте ги низ собата или да ги ставате во аголот на собите. Тоа ќе ви донесе лоша енергија.

Друго што не треба да правите е да не ги оставате чевлите пред врата, да не оставате валкана облека во аголот на собата и да не спиете директно под дрвена греда.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...
Туширањето е многу едноставен начин за да ја одржувате секојдневната хигиена...
Сабрина има многу морничава болка во животот, затоа што секогаш кога треба да уринира...
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...
Воздухот најчесто во теретана е исполнет со дезодоранс и спреј за тело за намалување ...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....