ВИЦ

Што ќе направиш ако жена ти ја нападне лав?


- Сам ја нападнал, сам нека си се брани!

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 15 Јуни 2017 09:01 Здравје
Зошто во овој ресторан секогаш се греши нарачката?
Веројатно не постои човек што нема да биде фрустриран ако му ја згрешат нарачката...Меѓутоа, од овој ресторан никој не излегува нервозен. Зошто? Ресторанов во Токио нуди таква услуга, но клиентите не се нервозни затоа што келнерите се луѓе со деменција.

Поентата на ресторанот „Погрешни нарачки“ е да се подигне свеста за проблемите на луѓето со деменција, а акцијата со погрешни нарачки траела само од 2 до 4 јуни.

Погледнете ги фотографиите на овој линк.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...
Вирсавија Борун изгледа како и секое 7 годишно девојче, сака да игра, да црта и сака ...
Кога киваме или кашламе, а притоа не ги покриваме устата и носот, правиме грешка со ш...
Носните влакна ги мачат и мажите и жените, а секој има свој метод за борба против нив...
Од бактериите мора многу да се чуваме, затоа експертите не предупредуваат дека мора ...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...