ВИЦ

Црни кондоми

Влегува Мујо во аптека и прашува:
- "Добар ден, имате ли црни кондоми?"
- "Немаме, но зошто мора да бидат баш црни!?"
- "И умре мажот на комшиката Фата, па да и изразам сочуство!"

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 19:25 Здравје
Витаминот што го забавува стареењето
Стареењето е појава што секој го стигнува, но можеме малку барем да ја олабавиме физичката појава на нашето лице...За среќа, секој од нас може да ја зачува виталноста и да си го продолжи животот до одреден степен. Непријатните промени може да се спречат со помош на витамини, минерали и антиоксиданти. Витаминот Б6 и фолната киселина, кои ги има во зелениот зеленчук, оревите, квасецот, свинскиот црн дроб, говедскиот црн дроб, јагнешкиот и пилешкиот црн дроб, брзо го намалуваат нивото на хомоцистеин, кој е причината за создавање на крвни грутки, кои може да доведат и до инфаркт.

На тој начин се одржува виталноста на телото и крвните садови. Така делумно се неутрализира протокот на времето.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...
Вирсавија Борун изгледа како и секое 7 годишно девојче, сака да игра, да црта и сака ...
Кога киваме или кашламе, а притоа не ги покриваме устата и носот, правиме грешка со ш...
Носните влакна ги мачат и мажите и жените, а секој има свој метод за борба против нив...
Од бактериите мора многу да се чуваме, затоа експертите не предупредуваат дека мора ...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...