ВИЦ

Завршила школската година и таткото го прашува Перица:

- Перица, каде е твојата ученичка книшка?

- Му ја дадов на Ивица малку да ги исплаши неговите.

ТОП ВИДЕО

Од овде почнува луксузната класа на автомобили - ви го претставуваме новото Audi A8, 2018 година...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 19:25 Здравје
Витаминот што го забавува стареењето
Стареењето е појава што секој го стигнува, но можеме малку барем да ја олабавиме физичката појава на нашето лице...За среќа, секој од нас може да ја зачува виталноста и да си го продолжи животот до одреден степен. Непријатните промени може да се спречат со помош на витамини, минерали и антиоксиданти. Витаминот Б6 и фолната киселина, кои ги има во зелениот зеленчук, оревите, квасецот, свинскиот црн дроб, говедскиот црн дроб, јагнешкиот и пилешкиот црн дроб, брзо го намалуваат нивото на хомоцистеин, кој е причината за создавање на крвни грутки, кои може да доведат и до инфаркт.

На тој начин се одржува виталноста на телото и крвните садови. Така делумно се неутрализира протокот на времето.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

На комарците им нема крај во летните месеци...
Експертите велат дека лубеницата мора да се остава на собна температура...
Направете си леден чај за прочистување на организмот во телото...
Ќерката на Бил Конер починала во несреќа...
Двајцата родители вежбаат јога, додека нивното дете си игра околу нив...
Џејкоб Барнет е пример за дете, кое со прогноза од докторите дека нема да проговори, ...


24FUDBAL.com.mk

Италија | Голманот на Милан, Џиџо Донарума вели дека сака да го имитира и д...
Англија | Манчестер јунајтед со 2-0 го победи Манчестер Сити во првиот меѓ...
Англија | Барселона понудила фантастични 80 милиони евра за Филипе Кутињо,...
Македонија | Соблекувалната на Шкендија ечеше по ремито со Хелсинки во Фин...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Манекенката Нера сака да ви демонстрира дека сите треба да си го сакаме телото, без р...
Венди го демонстрира своето секси тело на плажа...
Мрежата на Венди не би била секси сама по себе, доколку не би била навлечена на телот...