ВИЦ

- Жена ми се запиша на карате.
- И тренира ли?
- Ами тренира и добра е.
- А ти?
- Ами јас... почнав да готвам подобро, да чистам, убаво ми е и да перам и да пеглам...


ТОП ВИДЕО

Децата секогаш препознаваат други деца, без разлика дали се работи за животни или луѓе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 28 Јули 2017 21:40 Здравје
Зошто се дебелееме со текот на годините, а нема врска со храната?
Многумина се дебелеат со текот на годините и не можеме да ја вратиме нашата првична форма...Сте се прашале ли некогаш зошто се дебелееме со текот на времето? Тоа не е поврзано со нашите навики за исхрана секогаш. Причината за дебелеењето со текот на годините е губењето на мускулната маса, што е нормално да се губи со текот на стареењето.

Освен тоа, хормоналните промени исто така се причина за нашето дебелеење, како и зголеменото ниво на стрес и недостаток на сон. Со текот на времето убаво е да правите вежби барем два пати неделно, а потоа треба да го интензивирате вежбањето.

Треба редовно да спиете, затоа што сонот му овозможува на телото да се рехабилитира и на мускулите да се обноват. Јадете храна богата со немасни протеини, како на пример, јајца, риба, јаткасти плодови и семиња. Најважно од сето тоа е да не претерувате со јадење и да јадете само онолку колку што ви се јаде.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Герет Бејл беше топ тема на денешната прес конференција на Зинед...
Македонија | Македонскиот фудбалер им го направи преубав денот на млади деч...
Македонија | Македонскиот шампион овозможува патување на навивачите со клуб...
Англија | Жозе Мурињо знаеше какви прашања ќе го чекаат на пресот пред дуе...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...
Овие филмски сцени се навистина вредни за паметење...