ВИЦ

Забар

Мујо и Фата забрзано влегуваат кај забар и Мујо уште од врата вика:
- "Докторе, треба да извадите заб, но без анестезија.Само извадете го набрзина и завршете со тоа."
Забарот во неверување вика:
- "Леле господине, би било добро сите пациенти да се така храбри! За кој заб станува збор?"
Мујо се врти и вика:
- "Фатоо, дојди покажи кој заб те боли!"

ТОП ВИДЕО

Најубавите и најсмешни видео клипови се само со децата...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 31 Јули 2017 10:36 Здравје
Подобро е да ја бришеме прашината или да ја „смукаме“
Вечна дилема на домаќинките е дали да ја бришаат прашината или да ја собираат со правосмукалка...Одговорот на прашањето е дека прво треба да ја избришеме прашината, а потоа да фатиме со правосмукалката.

Прашината, алергените и останатите честички постојано летаат во воздухот на нашите домови. Затоа прво со влажна крпа избришете ги сите површини, затоа што така  ќе ги соберете најголемите валканици. Ниту една техника не може да ја собере целата прашина, но правосмукалката помага после бришењето при отстранување на останатите валканици.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...