ВИЦ

Дедо Трпе бил пред умирање и му вика на внукот.
- Ај оди земи од оние моите омилени колачиња што ги прави мајка ти, и донеси ми.
Се враќа внук му:
- Ма не дава, вика дека и се за утре, за на погреб!

ТОП ВИДЕО

Музиката не познава граници и најбрзо ги надминува сите јазични ограничувања и секакви други...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 31 Јули 2017 11:04 Здравје
Лесни вежби за задник под вода
Многу фитнес стручњаци велат дека пливањето е најдобра вежба за целото тело...Сепак, во морето можете и да вежбате, со што се затегнуваат посебни мускули, а во овој случај задникот.

Легнете на плиткото и главата да ви биде надвор од водата, а рамењата да ви бидат надолу кон водата. Подлогата не мора да ви биде рамна и положбата на телото под нагиб. Рацете ставете ги до телото и рамно испружете ги нозете.

Потоа истовремено дигнете ги рамно испружените нозе и трупот додека рацете ги држите во положба како да се обидувате да ги допрете ножните прсти. Направете го ова барем 10 пати.

Можете да правите и чучњеви под вода, бидете исправени до бедрата и рацете исправени хоризонтално, додека правите чучњеви.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сите знаеме дека мозолчињата на лицето не смеат да се стискаат...
Отпушокот од цигари е најчесто фрлан отпад во цел свет...
Морската сол е природна и здрава, и има тераписки својства...
Во текот на летото сонцето може лесно да не изгори, затоа мора да бараме лек...
Спанаќот е еден од најздравите јадења, но мора да се води сметка како се подготвува.....
Здравјето на очите е многу важно, затоа мора да се чувате и редовно да одите на лекар...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...