ВИЦ

- Волчко, волчко, зошто ти се толкави очите?

- Волчко, волчко, зошто си сиот зелен?

- Волч...
- Бегај мори имам запек, јас сум шумарот...


ТОП ВИДЕО

Децата секогаш препознаваат други деца, без разлика дали се работи за животни или луѓе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 01 Август 2017 19:00 Здравје
Добра вест за љубителите на алкохол
Конзумирањето на одредени видови на алкохол до четири пати неделно, може значително да го намали ризикот за добивање на дијабетес...Во споредба со антиалкохоличарите, мажите што пијат 3-4 пати неделно, имаат за 27% помали шанси да добијат дијабетес, а жените дури за 32% помалку.

Научниците тврдат дека ова е затоа што веројатно алкохолот содржи хемиски соединенија што ја подобруваат рамнотежата во крвта.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Герет Бејл беше топ тема на денешната прес конференција на Зинед...
Македонија | Македонскиот фудбалер им го направи преубав денот на млади деч...
Македонија | Македонскиот шампион овозможува патување на навивачите со клуб...
Англија | Жозе Мурињо знаеше какви прашања ќе го чекаат на пресот пред дуе...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...
Овие филмски сцени се навистина вредни за паметење...