ВИЦ

Куќа

Лисицата се расправа со мажот лисец:
- "Каде скиташ по цел ден? Гледај како полжавот си седи дома!"

ТОП ВИДЕО

Атеистите немаат одговор кога ги прашуваат на кој начин се случила експлозијата во светот, па се создало сонцето, човечкиот организам и се друго...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 01 Август 2017 19:03 Здравје
Како да препознаете дека ви недостасува калиум
Ако јадете многу храна што доаѓа од вреќичка или кутија, најверојатно имате малку калиум во организмот...Нутриционистите советуваат дека калиумот обезбедува правилна контракција на мускулите во телото, ги регулира телесните течности и рамнотежата на минералите во организмот.

Ако сакате да знаете дали ви недостасува калиум, ова би можеле да бидат симптомите:

- Постојано сте изморени;

- Имате често грчеви во мускулите;

- Чувствувате слабост и вртоглавица;

- Имате висок крвен притисок;

- Постојано сте надувани во стомакот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Good Tucker е апликација која со дигање и спуштање палци ви кажува дали јадењето е зд...
Гинеколошкиот преглед не е многу пријатна работа и физички и психички...
72 годишниот маж е се уште билдер и изгледа фасцинантно...
На сите ни треба чист планински воздух...
Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...