Вторник, 01 Август 2017 19:03 Здравје
Како да препознаете дека ви недостасува калиум
Ако јадете многу храна што доаѓа од вреќичка или кутија, најверојатно имате малку калиум во организмот...Нутриционистите советуваат дека калиумот обезбедува правилна контракција на мускулите во телото, ги регулира телесните течности и рамнотежата на минералите во организмот.

Ако сакате да знаете дали ви недостасува калиум, ова би можеле да бидат симптомите:

- Постојано сте изморени;

- Имате често грчеви во мускулите;

- Чувствувате слабост и вртоглавица;

- Имате висок крвен притисок;

- Постојано сте надувани во стомакот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...