ВИЦ

И приоѓа некој дечко на постара плавуша:
- дали сте мажена?
- Да, мажена сум за еден доктор!
- А дали твојот доктор има пари?
- Па не мислиш можеби дека се омажим поради здравствени проблеми!

ТОП ВИДЕО

Децата секогаш препознаваат други деца, без разлика дали се работи за животни или луѓе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 10 Август 2017 08:28 Здравје
Како да го чувате здравјето на очите со леќи
Здравјето на очите е многу важно, затоа мора да се чувате и редовно да одите на лекарски прегледи...Ако сакате навистина да се грижите за вашиот добар вид, не смеете да спиете со контактни леќи, затоа што тие може да ви го блокираат кислородот до зениците и тоа доведува до повеќе видови на инфекции.

Не се цртајте со моливче од внатрешната страна на окото. Ако се смеша моливчето со солзи, може да ви пренесе бактерии во очите.

Не смеете да спиете со шминка, не занемарувајте го рокот на траење на леќите, не користете претерано капки за очи и избегнувајте носење на очила за сонце во зима.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Герет Бејл беше топ тема на денешната прес конференција на Зинед...
Македонија | Македонскиот фудбалер им го направи преубав денот на млади деч...
Македонија | Македонскиот шампион овозможува патување на навивачите со клуб...
Англија | Жозе Мурињо знаеше какви прашања ќе го чекаат на пресот пред дуе...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...
Овие филмски сцени се навистина вредни за паметење...