ВИЦ

Две плавуши ограбиле пошта. Грабнале две вреќи и секоја си зела по една за себе. По неколку месеци се нашле и си кажуваат:
Првата:
- Што имаше во твојата вреќа?
- Па околу половина милион евра, купив куќа, кола... и така. А твојата?
- Мојата беше полна со сметки... е сега колку што можам плаќам секој месец.


ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 11 Август 2017 10:50 Здравје
Како да ги намалите изгорениците со лубеница
Во текот на летото сонцето може лесно да не изгори, затоа мора да бараме лек...Имаме многу средства за заштита од зраците на сонцето, но овој пат ви нудиме „вкусно“ и природно решение. Ако имате изгореници од сонце и имате лубеница во фрижидер, може да го намалите воспалението.

Поради високото количество на вода и моќниот антиоксиданс ликопен, лубеницата ја храни кожата и ја лекува. Кога јадете лубеница, оставете мал дел од црвениот дел на кората и со неа поминете низ оштетените делови на кожата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Good Tucker е апликација која со дигање и спуштање палци ви кажува дали јадењето е зд...
Гинеколошкиот преглед не е многу пријатна работа и физички и психички...
72 годишниот маж е се уште билдер и изгледа фасцинантно...
На сите ни треба чист планински воздух...
Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...